הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר את התרופה Erdafitinib לטיפול בסרטן מתקדם בבלוטת השתן
18.4.19

Erdafitinib (המשווקת כ- Balversa) אושרה לטיפול במבוגרים עם גידול מתקדם או גרורתי בבלוטת השתן ושינויים ב- fibroblast growth factor receptor (FGFR).

 

זהו הטיפול הממוקד הראשון המאושר עבור החולים הללו. ה- FDA ציין כי מוטציות FGFR מאובחנות ב-כאחד מתוך כל חמישה חולים עם סרטן חוזר או עיקש.

 

מחקר שכלל 87 חולים עם סרטן מתקדם ושינויים ב- FGFR שהוסיף להתקדם למרות טיפול כימותרפי, מצא כי 2% מהחולים הדגימו תגובה מלאה ו- 30% תגובה חלקית לטיפול ב- erdafitinib (פרק הזמן הממוצע עד שהודגמה תגובה: 5.5 חודשים). יתר על כן, תגובה נצפתה בקרב חולים שלא הגיבו כראוי לטיפולים סטנדרטיים קודמים (PD-1 ו- PD-L1 inhibitors).

 

תופעות הלוואי של הטיפול כללו תגובות חריפות בעיניים (הפרעות ברשתית, דלקות קרנית), עלייה ברמות האשלגן ופגיעות בעובר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007