הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

BPH - 5α-reductase inhibitors מגבירים את הסיכון לסוכרת
18.4.19

טיפול ב- 5α-reductase inhibitors הניתן לגברים עם benign prostatic hyperplasia (BPH), מגביר את הסיכון לסוכרת סוג 2, אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר הבריטי, איתרו החוקרים מעל ל- 39,000 חולים שקיבלו מרשמים ל-  5α-reductase inhibitors (dutasteride או finasteride) ו- 16,000 שקיבלו tamsulosin. לאורך 5 שנות המעקב, שיעור האבחנות החדשות של מחלת הסוכרת עמד על 76 פר 10,000 שנות אדם בקרב המטופלים ב- dutasteride או finasteride, בהשוואה ל- 60 פר 10,000 עם tamsulosin. לאחר תקנון למשתנים מרובים, כל 5α-reductase inhibitor הגביר ב- 30% את הסיכון לסוכרת, בהשוואה ל- tamsulosin.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007