הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עזר כנגדו: חיידק מתחמק ממערכת החיסון, בזכות נגיף
11.4.19

החיידק Pseudomonas aeruginosa משתמש בנגיף התוקף חיידקים  בקטריופאג' (פאג', בקיצור)  כדי לבלום את מערכת החיסון של מי שהוא מדביק.

 

החיידק מסוגל להדביק גם צמחים וגם בעלי חיים והוא עמיד לסוגי אנטיביוטיקה רבים. הוא מדביק לעתים אנשים המאושפזים בבתי חולים ועלול לגרום לזיהומים קשים ומסוכנים באזורים שהיו פגועים גם לפני כן, למשל של כוויות או

בריאות של חולי סיסטיק פיברוזיס. היכולת שלו לחמוק ממערכת החיסון בעזרת הפאג' הופכת אותו למסוכן עוד יותר.

 

פאג'ים הם נגיפים שמדביקים חיידקים ועושים זאת לעתים בצורה אלימה. מכאן נובע השם בקטריופאג'ים, שמשמעותו "אוכלי חיידקים". אלו טפילים שחודרים לחיידק, משעבדים את המערכות שלו כדי ליצור עוד ועוד עותקים שלהם, ולבסוף פורצים החוצה תוך השמדת החיידק. פאג'ים אלימים כאלו יכולים אפילו לשמש כטיפולבחיידקים שפיתחו עמידות לתרופות אנטיביוטיות. אולם, קיימים גם פאג'ים מתונים, שחודרים לחיידקים וחיים בתוכם בשלום. פאג' כזה הוא הפאג' שמדביק את החיידק P. aeruginosa וחי עמו בסימביוזה הדדית: הוא מקבל את כל מה שהוא צריך מהחיידק, ומסייע לו להתחמק ממערכת החיסון.

 


 

 

 מאת נעם לויתן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007