הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אחרי הכול: צריכת אלכוהול מתונה אינה מגנה מפני שבץ
11.4.19

צריכת אלכוהול מתונה אינה מגנה מפני היארעות שבץ בקרב גברים, אלו ממצאיו של מחקר פרוספקטיבי גדול שנערך בסין. מחקרי עבר מצאו פוטנציאל מגן.

 

כ- 500,000 מבוגרים סינים דיווחו בתחילת המחקר על הרגלי השתייה שלהם. מהללו, כ- 160,000 עברו בדיקות גנוטיפ לוריאנטים הגורמים ליכולת מוגבלת לפירוק אלכוהול (flushing reaction). לאחר מכן בוצעו שני ניתוחים :ניתוח אפידמיולוגי מסורתי וניתוח אפידמיולוגי גנטי במסגרתו שוער כי נבדקים הנושאים את הוריאנטים הגנטיים הללו אינם שותים אלכוהול, ולכן אלו היוו את קבוצת הביקורת.

 

מעקב אחר היארעות שבץ נערך לאורך 10 שנים. במסגרת הניתוח האפידמיולוגי המסורתי, גברים שדיווחו על צריכת אלכוהול מתונה (1-2 משקאות ליום) בתחילת המחקר, הדגימו סיכון מופחת לשבץ בהשוואה לאנשים שלא שתו או ששתו בעבר אך לא בהווה. אף על פי כן, הניתוח האפידמיולוגי הגנטי מצא כי צריכת אלכוהול מתונה אינה מגנה מפני כל סוג של שבץ.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007