הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

contrast-enhanced MRI מסייעת להכריע בין תוצאות דו משמעיות בבדיקות השד
7.4.19

כאשר קיימת חוסר התאמה בין בדיקת ביופסיה ובדיקת ההדמיה של השד, contrast-enhanced MRI עשוי לסייע להחלטה על נחיצות הניתוח, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- American Journal of Roentgenology.

 

כ- 45 מטופלות עם תוצאות סותרות העולות מבדיקת ביופסיה ובדיקת הדמיה, עברו בדיקת contrast-enhanced MRI  (כאשר בדיקת הדמיה מוקדמת דורגה כ- BI-RADS 4 – כלומר, חשודה, אך בדיקת הביופסיה העידה על שפירות). בדיקת ההדמיה המתקדמת אישרה את החשדות ב-כשליש מהמקרים, בעוד ששללה אותן בשני-השלישים האחרים – כפי שאושר בבדיקות הדמיה נוספות שנערכו כעבור שנה לפחות.

 

לבסוף, כשני-שליש מהנשים הצליחו להימנע מניתוח. רגישות הבדיקה הייתה 100% והסגוליות שלה – 93%.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007