הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם דם צעיר יכול לעצור את תהליך ההזדקנות של בני אדם ולרפא מחלות?
31.3.2019

האפשרות לעצור את תהליך ההזדקנות או אפילו להפוך את כיוונו ריתקה בני אדם עוד מימי קדם. בשנים האחרונות הוקמו כמה וכמה חברות שמשווקות עירויי דם מתורמים צעירים כטיפול להאטת הזדקנות ומפרסמות אותם כתרופת פלא למגוון רחב של מחלות כגון דמנציה, טרשת נפוצה, מחלות לב ואפילו הפרעת דחק פוסט-טראומטית. עם זאת, מינהל המזון והתרופות בארצות הברית מזהיר כי לא קיימת שום הוכחה מחקרית ליעילותם.

 

להזרים דם צעיר

המרכיב הנוזלי של הדם שלנו נקרא נסיוב הדם, או סרום (Serum) בלעז. הוא מכיל בין השאר חלבונים שאחראים על קרישת הדם, כך שעירוי של נסיוב דם מחולה בריא יכול להציל את חייהם של חולים במחלות קרישה או לחדש את נפח הדם של פצועים שאיבדו דם רב.

הטענה שיש לו סגולות ריפוי נוספות נולדה בעקבות מחקר שנעשה בעכברים בשנת 2005. החוקרים חיברו את מערכת הדם של עכבר צעיר עם זו של עכבר מבוגר בטכניקה שנקראת פרביוזה (parabiosis), שבה איברי העכבר המבוגר היו חשופים לדם של עכבר צעיר. נמצא שהחשיפה הזאת העלתה את קצב החלוקה ושיפרה את התפקוד של תאי שריר וכבד אצל העכברים המבוגרים.

 

עם זאת, החוקרים הסתייגו וציינו שהטכניקה כללה חיבור של האיברים עצמם, ולא רק של זרימת הדם.  ואכן במחקר המשך, שבו החשיפה של האיברים הוגבלה לדם בלבד, לא נמצאה כל השפעה משמעותית של הדם הצעיר על תפקוד האיברים של העכברים המבוגרים.

 


 

 

 מאת אנה ריבקין

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007