הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש יומי בקנביס מגביר את הסיכון לפסיכוזות
24.3.19

שימוש יומי בקנביס מגביר באופן מובהק את הסיכון להתפתחות פסיכוזות, אלו מסקנותיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם בכתב העת Lancet Psychiatry.

 

כ- 900 מבוגרים שאובחנו עם אפיזודה ראשונה של פסיכוזה ב- 11 מרכזים רפואיים באירופה ובברזיל הושוו עם כ- 1200 איש ללא פסיכוזות שהיוו את קבוצת הביקורת. הנבדקים מילאו שאלונים בהם דיווחו על שימוש בקנביס. הניתוח התחשב גם בריכוזים הנפוצים של ה- tetrahydrocannabinol (THC) בקנביס במדינות השונות.

 

סה"כ, נמצא כי שימוש יומי בקנביס הגביר פי שלוש את הסיכוי לפסיכוזה, בהשוואה לאי שימוש או לשימוש מדי פעם. שימוש יומי בקנביס עם ריכוז גבוה של THC (10% ומעלה) הגביר את הסיכון בכמעט פי חמש.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007