הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- amphetamine מגביר את הסיכון לפסיכוזות בקרב צעירים עם ADHD
24.3.19

בהשוואה ל- methylphenidate, תחילת טיפול ב- amphetamine מגבירה את הסיכון לפסיכוזות בקרב צעירים הסובלים מ- attention-deficit/hyperactivity disorder (ADHD), אך הסיכון האבסולוטי הינו קטן. אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- New England Journal of Medicine. הקווים המנחים ממליצים על שני הטיפולים ללא העדפה ברורה בין השניים.

 

החוקרים השוו 110,000 מטופלים בגילאים 13-25 שהחלו לקבל טיפול ב- amphetamine עקב ADHD עם מספר דומה של מטופלים שהחלו לקבל methylphenidate. לאורך תקופת המעקב, שיעור מטרת המחקר העיקרית – אבחנה של פסיכוזה וקבלת מרשם לתרופות אנטי פסיכוטיות בתוך 60 יום מאבחנת הפסיכוזה – היה גבוה יותר בקרב המטופלים ב- amphetamine (0.21% מול 0.10%).

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007