הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בריחת שתן – טיפול התנהגותי יעיל יותר מטיפול תרופתי
24.3.19

טיפול התנהגותי יעיל יותר מטיפול תרופתי עבור בריחת שתן, אלו ממצאיה של מטה-אנליזה שפורסמה ב- Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים ניתחו 84 מחקרים שבחנו טיפולים התנהגותיים (לדוגמא: אימון השלפוחית), טיפולים תרופתיים (לדוגמא, הורמונים, anticholinergics, onabotulinum toxin A) וטיפולים לא כירורגיים אחרים (לדוגמא, neuromodulation) לבריחת שתן בקרב נשים לא הרות. להלן עיקרי הממצאים:

 

  • מרבית הטיפולים – למעט הורמונים והזרקת חומרים חוסמים לשופכה – היו יעילים יותר מהיעדר טיפול, במונחים של שיפור הסימפטומים או היעלמותם.
  • עבור בריחת שתן במאמץ, טיפול התנהגותי נמצא יעיל יותר מהורמונים או alpha-agonists, בעוד ש- alpha-agonists ו- neuromodulation היו יעילים יותר מהורמונים.
  • עבור בריחת שתן בדחק, טיפול התנהגותי היה יעיל יותר מ- anticholinergics ו- onabotulinum toxin A  היה יעיל יותר מ- neuromodulation.
  • טיפול קו שני כגון alpha-agonists ו- anticholinergics גרם לתופעות לוואי, כולל יובש פה.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007