הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות סקר לסרטן השד: תוספת של אולטרהסונוגרפיה אינה מצדיקה את הסיכונים הפוטנציאליים
21.3.19

תוספת של ultrasonography ל- mammography כבדיקת סקר לסרטן השד נושאת בחובה סיכונים לאבחנות יתר, העולים על היתרונות הפוטנציאליים. אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

החוקרים השוו את תוצאות בדיקות הסקר בקרב כ- 3400 נשים שעברו באותו יום בדיקות mammography ו- ultrasonography עם כ- 15,000 נשים שעברו בדיקת mammography בלבד. הנשים ייצגו את כל קבוצות הסיכון לסרטן השד (75% מהנשים בקבוצת המחקר הדגימו צפיפות שד גבוהה).

 

שיעור האבחנות היה דומה בקרב שתי קבוצות המחקר. אף על פי כן, שיעור תוצאות ה-false-positive  שעקבותיהן בוצעה ביופסיה היה גבוה יותר בקרב הללו שעברו גם ultrasonography (52 מול 22 פר 1000 סקירות). שיעור בדיקות ההדמיה שנערך פרק זמן קצר לאחר בדיקות הסקר היה אף הוא גבוה יותר בקרב הנבדקות שעברו ultrasonography (3.9% מול 1.1%).

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007