הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מרבית ההדבקה ב- HIV מתרחשת עקב מגע עם חולים שאינם מודעים למצבם או שאינם מטופלים
21.3.19

ארבעה מתוך כל חמישה זיהומים ב- HIV שאירעו בארה"ב במהלך שנת 2016 נגרמו על ידי אנשים שלא היו מודעים למחלה או שלא קיבלו טיפול, כך מצא מחקר מודל שפורסם ב- MMWR.

 

הללו שנדבקו אך לא היו מודעים לכך, הדגימו את שיעורי ההדבקה הגבוהים ביותר בהשוואה לכל קבוצה אחרת (16 הדבקות פר 100 שנות אדם). מנגד, בקרב הללו שקיבלו טיפול אנטי-רטרו-ויראלי והדגימו דיכוי נגיפי, שיעור ההדבקה היה 0. הללו שהיו מודעים לכך שנדבקו אך לא טופלו היו אחראים לשיעור של 43% מכלל ההדבקות.

 

החוקרים סיכמו: "יש לבצע בדיקת סקר ל- HIV לפחות פעם אחת במהלך החיים ויש לבדוק אוכלוסיות מסוימות בתדירות גבוהה יותר."

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007