הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

משרד הבריאות בדרך לעצור את ההתמכרות למשככי כאבים
17.3.19

משרד הבריאות בדרך להגביל את השימוש באופיאטים – תרופות נרקוטיות הנפוצות לטיפול בכאבים, הנחשבות לממכרות מאוד. ל"כלכליסט" נודע שהמשרד יקים ועדה שתבחן את המדיניות בנושא. "מה שהיה זה לא מה שיהיה. נעשה הכל כדי לבלום את ההתפשטות בשימוש באופיאטים לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר בכיר במערכת.


"עלייה משמעותית בצריכה בישראל"

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ציין בכתב המינוי המיועד לוועדה שתוקם כי "בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בצריכת אופיאטים במדינת ישראל. בצד התועלות הקליניות, השימוש בתרופות אלו לעתים כרוך גם בהתמכרות ובתופעות לא רצויות אחרות (עד כדי מקרי תמותה כתוצאה משימוש במינון יתר), תופעות המשפיעות על המטופל, על בני משפחתו, על הקהילה ועל בריאות הציבור. הצוות שיוקם ימליץ על שינויי מדיניות ככל שיידרשו", לשון המכתב. הוא מציין עוד כי התופעות הקשורות לשימוש באופיאטים "מחייבות בחינה משמעותית של המדיניות בנושא ומעקב אחר רישום התרופות על ידי המטפלים, הנפקתן על ידי הרוקחים בבתי המרקחת, זיהוי וטיפול בהתמכרויות על ידי כלל גורמי המקצוע".


 

 

 

לידיעה בכלכליסט >>

 

 

מאת אדריאן פילוט  

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007