הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Tramadol מגביר את הסיכון לתמותה בקרב חולי Osteoarthritis
17.3.19

תחילת טיפול ב- tramadol מגבירה את הסיכון לתמותה בקרב חולי osteoarthritis, כך מצא מחקר תצפית שפורסם בכתב העת JAMA. קווים מנחים מסוימים ממליצים על tramadol, אגוניסט חלש לאופיאטים, לטיפול בכאבים המלווים osteoarthritis.

 

בהתבסס על רשומות רפואיות מבריטניה, השוו החוקרים נבדקים עם osteoarthritis של הירך, הברך והיד, אשר החלו לקבל טיפול ב- tramadol, עם נבדקים שהחלו לקבל טיפול ב- naproxen, diclofenac, celecoxib, etoricoxib או codeine. כ- 90,000 מטופלים מגיל 50 ומעלה נכללו במחקר.

 

המטופלים שהחלו לקבל טיפול ב- tramadol הדגימו שיעורי תמותה גבוהים יותר בהשוואה למטופלים בכל תרופה אחרת למעט codeine. לדוגמא, שיעור התמותה היה 23.5 פר 1000 שנות אדם בקרב המטופלים ב-tramadol , בהשוואה ל- 13.8 פר 1000 בקרב המטופלים ב- naproxen.

 

החוקרים הזהירו כי הממצאים עשויים להיות מוטים בהינתן כי המטופלים ב- tramadol נטו לסבול מיותר מחלות רקע בהשוואה למטופלים ב- NSAID.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007