הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיאטה בריאה באמצע החיים אינה מפחיתה את הסיכון לדמנציה
14.3.19

דבקות בדיאטה בריאה בגילאי אמצע החיים אינה מפחיתה את הסיכון לדמנציה בגילאים מאוחרים יותר, אלו מסקנותיו של מחקר ארוך טווח שפורסם בכתב העת JAMA.

 

כ- 8000 מבוגרים בריטים ללא דמנציה מילאו שאלוני דיאטה כאשר היו בממוצע בגיל 50. תשובותיהם שימשו לחישוב ציון ה- Alternative Healthy Eating Index (AHEI), המעריך צריכה של 11 קטגוריות מזון, כולל פירות, ירקות ודגנים מלאים.

 

לאורך מעקב חציוני של 25 שנים, 4% מהנבדקים אובחנו עם דמנציה, כאשר שיעור היארעות הדמנציה היה דומה בקרב נבדקים עם ציוני AHEI שונים. הממצאים נותרו בעינם גם לאחר ניתוחים שבחנו את דפוסי הדיאטה בגילאים 56 ו- 61.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007