הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גירוי מוחי יעיל לטיפול בדיכאון
14.3.19

מחקר קליני חדש בחן את יכולתה של טכניקה לגירוי מוחי לא פולשני לטיפול בסימפטומים של דיכאון מאג'ורי, והתוצאות מבטיחות.

 

החוקרים ערכו מחקר פיילוט קליני שבחן גירוי מוחי חשמלי - "transcranial alternating current stimulation" (tACS) בקרב נבדקים הסובלים מדיכאון מאג'ורי.

 

tACS מסוגל להגיב לתנודות בגלי האלפה – גלים בתדר של 8–12 Hertz הניתנים למדידה של electroencephalogram. עוצמת הגלים הללו עולה כאשר אדם חולם בהקיץ, עושה מדיטציה או מתרכז ברעיון ספציפי – כלומר, כאשר המוח ממוקד ודוחה גירויים מסיחי דעת. בקרב הסובלים מדיכאון מאג'ורי, תנודות גלי האלפה נוטות לאיסימטריה, ולמעשה הן פעילות יותר בחלק ספציפי של מוח – הקורטקס הפרונטלי השמאלי.

 

במסגרת המחקר שפורסם בכתב העת Translational Psychiatry בדקו החוקרים את ההשפעה של טיפול ב- tACS על אותן תנודות במטרה לבדוק האם הטיפול משפר את הסימפטומים של דיכאון מאג'ורי.

 

נמצא כי שבועיים לאחר תום המחקר, 77.8% מהנבדקים שטופלו העידו על הפחתה של לפחות 50% בסימפטומים הדיכאוניים, בהשוואה למצבם בתחילת המחקר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007