הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סטרואידים טרם הלידה יעילים עבור נשים בסיכון ללידה מוקדמת
14.3.19

עבור נשים המצויות בסיכון ללידה מוקדמת, זריקות של סטרואידים מהוות אסטרטגיה יעילה במונחים של  יחס עלות/תועלת למניעת סיבוכים מילדותיים, אלו ממצאיו של ניתוח שניוני שנערך למחקר שפורסם ב- JAMA Pediatrics (הניתוח הראשוני הדגים סיכון מופחת לסיבוכים במערכת הנשימה של הילודים).

 

מעל ל- 2800 נשים הרות עם תינוק יחיד, בין השבועות 34-37 להיריון והמצויות בסיכון ללידה מוקדמת חולקו באופן אקראי לקבלת שתי זריקות של betamethasone או פלסבו, במרווח של 24 שעות.

החוקרים חישבו הן את העלויות לאם (עלות התרופות) והן את העלות ליילוד (לדוגמא, אשפוז בטיפול נמרץ נשימתי).

 

סה"כ, העלויות עבור זוג של אם-ילד היה נמוך באופן מובהק עבור המטופלים ב- betamethasone בהשוואה לפלסבו (כ- $4700 מול $5400).

 

החוקרים סיכמו: "על בסיס שיעור לידות מוקדמות של 6.9% בשנת 2015 וחיסכון משוער של כ- $700 עבור כל לידה מוקדמת, בהנחה כי רק 50% מהנשים מתאימות לטיפול, להתערבות הנ"ל הפוטנציאל לחיסכון של כ- $100 דולר ארה"ב מדי שנה.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007