הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עודף שינה בסוף השבוע אינו מפצה על מחסור בשעות שינה במהלך השבוע
12.3.19

מחקר חדש מביא חדשות רעות, עודף שינה בסוף השבוע אינו מפצה על מחסור בשעות שינה במהלך השבוע. ידוע כי מחסור בשעות שינה מעלה בין היתר, את הסיכון להשמנה ולסוכרת.

 

על מנת לבחון האם שעות שינה ארוכות בסוף השבוע מפצות על מחסור בשעות שינה במהלך השבוע, גויסו 36 נבדקים צעירים ובריאים והללו חולקו לשלוש קבוצות:

 

  • 5 שעות שינה בלילה הן במהלך השבוע והן במהלך סוף השבוע.
  • 5 שעות שינה בלילה במהלך השבוע, שינה לא מוגבלת במהלך סוף השבוע ולאחריו שני לילות נוספים של 5 שעות שינה.
  • קבוצת הביקורת – שינה לא מופרעת למשך עד 9 שעות מדי לילה, הן במהלך השבוע והן במהלך סוף השבוע.

 

החוקרים מצאו בקרב שתי הקבוצות הראשונות ירידה ברגישות לאינסולין ועלייה בנטייה לנשנש לאחר ארוחת הערב, הרגל שהוביל לעלייה במשקל.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007