הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם חיידקים אוראליים מסוגלים להפוך את סרטן המעי הגס לאגרסיבי יותר?
12.3.19

חוקרים זיהו מנגנון מולקולארי באמצעותו מאיצים חיידקי חלל הפה גידולים במעי הגס. הממצאים עשויים לסייע להבנה מדוע חולים מסוימים לוקים במחלה המתקדמת במהירות רבה יותר מאחרים.

 

בעבר מצאו החוקרים כי החיידק האוראלי F. nucleatum מסוגל לייצר מולקולה בשם FadA adhesion, המעוררת סדרת אירועים מולקולאריים בתאי המעי הגס, הקשורים למספר סוגי סרטן. המולקולה אינה מעוררת תהליכים דומים בתאי מעי בריאים.

במסגרת המחקר החדש נבדקו תאי מעי בריאים בתרבית והללו לא יצרו את החלבון Annexin A1, המעודד את צמיחת התאים הסרטניים. בדיקות נוספות שנערכו בתרביות תאים של עכברים גילו כי חסימת החלבון מנעה מהחיידק F. nucleatum מלהיקשר לתאי הסרטן ובכך נמנעה צמיחתם המהירה.

 

בדיקות נוספות אף גילו כי חיידקים אחדים מעודדים את תאי הסרטן לייצר Annexin A1, שבתורו מושך F. nucleatum לאזור.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007