הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התרופה החדשה של טבע תשחרר את הנשים מהמיגרנה - ומהסטיגמה
10.3.19

מיגרנה מוכרת עוד מימי היוונים, אבל עד לאחרונה לא נלקחה ברצינות רבה מדי על ידי רופאים רבים. התקפי כאבי הראש, בדרך כלל בצד אחד של הראש, וסימפטומים כמו בחילה, הקאות ורגישות לאור, רעש ומגע — עשויים להימשך עד שלושה ימים ולמנוע מהסובלים מהם לעבוד בצורה תקינה או לתפקד באירועים חברתיים. אחת הסיבות ל"התעלמות" הממסד הרפואי היא שעד לתחילת האלף הנוכחי מנגנון הפעולה של המיגרנה לא הובן כהלכה. סיבה נוספת היא שהשכיחות של מיגרנה בקרב נשים גבוהה פי שלושה מאשר בגברים, ולכן קל היה לחבר אותה לסטיגמות אחרות שיוחסו לנשים.

 

המצב הזה השתנה כאשר בין מאי לספטמבר 2018 אושרו לשיווק שלוש תרופות לטיפול במיגרנה, שפועלות בצורה כמעט זהה: שלושתן מעכבות את החלבון הקצר CGRP . אחת התרופות, אג'ובי (Ajovy), היא של חברת טבע. התרופה שהושקה בספטמבר 2018 נחשבת לא רק כמענה יעיל לבעיה שפוגעת באיכות החיים — אלא גם כאחת התקוות הגדולות לטיפול בכאב הראש העסקי שמטריד את טבע בשני העשורים האחרונים, וביתר שאת מיוני 2015: איך להקטין את התלות בקופקסון לטיפול בטרשת נפוצה, מחלה "נשית" אחרת, וברווחי העתק שייצרה לטבע.

 


לידיעה בדה מרקר >>

 

 

מאת יורם גביזון

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007