הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוכנית התערבות לירידה במשקל משפרת את האיזון הסוכרתי
10.3.19

תוכנית מובנית לירידה במשקל במסגרת המרפאה הראשונית עשויה להוביל לאיזון ארוך טווח של רמות הסוכר, עד שנתיים לאחר מכן. כך מצא מחקר שפורסם ב- Lancet Diabetes & Endocrinology.

 

במחקר נכללו 300 מטופלים עם רמות BMI של 27-45 וסוכרת סוג 2 שלא טופלו באינסולין. המרפאות הראשוניות בהן טופלו החולים חולקו אקראית לספק תוכנית דיאטה מובנית או את הטיפול הסטנדרטי. תוכנית ההתערבות כללה הפסקת טיפול בתרופות לסוכרת וליתר לחץ דם, דיאטה נוקשה של 850 קלוריות ליום למשך 12-20 שבועות, חזרה לדיאטה מובנית למשך 2-8 שבועות ותוכנית תמיכה לשמירה על המשקל החדש.

 

לאחר 12 חודשים, 24% מהמטופלים בקבוצת המחקר איבדו 15 ק"ג ומעלה ממשקלם ו- 46% הציגו הפוגה במחלה.

 

לאחר 24 חודשים, ירידה של 15 ק"ג ומעלה במשקל הייתה עדיין נפוצה יותר בקרב קבוצת המחקר (11% מול 2%), כמו גם הפוגה במחלת הסוכרת (36% מול 3%).

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007