הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול הורמונאלי סיסטמי מגביר את הסיכון לאלצהיימר
10.3.19

טיפול הורמונאלי סיסטמי למנופאוזה עשוי להגביר במעט את הסיכון למחלת האלצהיימר, כך על פי מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר הפיני הושוו כמעט 85,000 נשים עם אלצהיימר עם 85,000 נשים שהיוו את קבוצת הביקורת. חולות האלצהיימר הציגו סיכוי גבוה יותר לקבלת טיפול הורמונאלי סיסטמי (18.6% מול 17.0%). סה"כ, טיפול הורמונאלי ב- estrogen-progestogen או estradiol בלבד נמצא קשור עם עלייה קלה בסיכון לאלצהיימר, אך רק בקרב נשים שהחלו לקבל את הטיפול לפני גיל 60, עלייה מובהקת בסיכון נצפתה רק על רקע טיפול של 10 שנים ומעלה.

 

השימוש ב- estradiol וגינאלי בלבד לא הגביר את הסיכון לאלצהיימר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007