הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספת של אספירין ל-warfarin ללא אינדיקציה ברורה אינה מועילה ומגבירה את הסיכון לדמם
7.3.19

תוספת של אספירין ל-warfarin  ללא אינדיקציה ברורה אינה מועילה במונחים של מניעת היווצרות קרישי דם ומגבירה את הסיכון לדמם, אלו מסקנותיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

במחקר השתתפו 6500 מטופלים שהחלו טיפול ב- warfarin עקב venous thromboembolism או atrial fibrillation לאורך תקופה של 7 שנים. מעל לשליש מהמטופלים קיבלו טיפול משולב שכלל אספירין, ללא אינדיקציה ברורה לכך (לדוגמא, אוטם שריר לב לאחרונה).

 

בהשוואה לטיפול ב- warfarin בלבד, הטיפול המשולב הגביר את הסיכון לדימום, דימום חמור ואשפוזים עקב דימום. שיעורי התרומבוזה היו דומים בקרב שתי הקבוצות.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007