הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בני נוער נוטים לעשות שימוש לא רפואי באופיאטים כאשר הוריהם עושים כן
26.2.19

בני נוער שהוריהם נוטים להשתמש באופיאטים שלא מסיבות רפואיות נוטים אף הם לעשות כן, כך עולה מניתוח של מחקר חתך לאומי שנערך בארה"ב ופורסם בכתב העת Pediatrics.

 

במחקר השתתפו 35,000 זוגות של הורים ומתבגרים שדיווחו על שימוש אי פעם באופיאטים מסיבות שאינן רפואיות – כלומר, התרופה לא נרשמה לאדם שהשתמש בה, או שהאדם השתמש בתרופה משום התחושה שגרמה לו.

 

בני נוער שהוריהם דיווחו על שימוש לא רפואי באופיאטים הציגו סבירות גבוהה באופן מובהק לדווח אף הם על שימוש לא רפואי באופיאטים (14% מול 8% מבני הנוער שהוריהם לא דיווחו על שימוש שכזה). לאחר תקנון למשתנים מתערבים כגון נטילת תרופות אחרות, הקשר נותר מובהק סטטיסטית – אך רק עבור אמהות (לא אבות) שדיווחו על שימוש לא רפואי באופיאטים. עישון של ההורים היווה אף הוא גורם סיכון עצמאי לשימוש לא רפואי באופיאטים בקרב בני הנוער.

  

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007