הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האיום האמיתי על מערכת הבריאות: השמנת יתר
19.2.19

המלצות סל התרופות שהתפרסמו באחרונה אינן כוללות כמה תרופות חדשניות. אבל בעוד חלקן זכו לכותרות, יש כאלה שלא יזכו מן הסתם לכותרות - למשל התרופות לטיפול בהשמנת יתר. אחת הסיבות שתרופות אלה נותרו מחוץ לסל היא שאין להן אבא ואמא - מאחר שרפואת ההשמנה, ההולכת וצוברת תאוצה בעולם, עדיין אינה ממוסדת בישראל.

 

מי שמבין בתחום והיה שותף לכנסים הרפואיים העולמיים בשנים האחרונות, יודע שהשמנה היא האיום הגדול ביותר שקיים כיום על מערכות הבריאות בעולם המערבי. מנתוני הפדרציה העולמית להשמנת יתר (WOF), עולה כי עלויות התחלואה העולמית הנגרמות באופן ישיר מהשמנת יתר - כמו סוכרת, בעיות לב, לחץ דם ואף סוגי סרטן מסוימים - יזנקו ב-2025 ל-1.2 טריליון דולר בשנה, ועשויות להוביל לפשיטת רגל של מערכות הבריאות בעולם המערבי - אלא אם המערכות ישכילו לפעול במהירות לבלימת מגפת ההשמנה.

 

על פי נתוני הפדרציה, מערכת הבריאות הישראלית נמצאת אף היא תחת איום ההשמנה, ועלויות התחלואה הישירה מהשמנת יתר צפויות לזנק ל-2.5 מיליארד דולר ב-2025, סכום העולה על התקציב הכולל של סל התרופות הישראלי. נתונים אלה נתמכים גם בנתוני ההשמנה שהתפרסמו באחרונה על ידי המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות, לפיהם יותר מ-50% מהישראלים סובלים כבר היום מעודף משקל ומהשמנת יתר. מחקרים אחרים מצביעים על כך שקצב הגידול או התפשטות ההשמנה בישראל הוא כ-5% בממוצע לשנה, יותר מקצב גידול האוכלוסייה השנתי.לידיעה בדה מרקר  >>

 

 

מאת רז הגואל  

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007