הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא הגן שגורם להתקרחות בקרב נשים שחורות
17.2.19

פריצת דרך פרי תגלית ישראלית מעוררת הדים בעולם: קבוצת מחקר בינלאומית בהובלתו  של פרופ' אלי שפרכר, מנהל מערך העור במרכז הרפואי תל-אביב, גילתה בתום מחקר בין 7 שנים כי תפקוד לקוי של חלבון בשם PADI3  עומד בבסיס מחלה שכיחה ביותר בקרב נשים שחורות ממוצא אפריקני אשר באה לידי ביטוי בהתקרחות ואובדן שיער בלתי הפיך.  הממצאים פורסמו בעיתון היוקרתיNew England Journal of Medicine  .

 

כאמור, אחת מתוך כל 20 נשים שחורות ממוצא אפריקני סובלת מאובדן שיער והתקרחות. המחלה נובעת משילוב של טכניקות אגרסיביות לעיצוב שיער ופגם גנטי שעד כה לא היה ידוע. לעיתים המחלה המוכרת בשם התקרחות צלקתית מרכזית ובשמה הרפואי - central centrifugal cicatricial alopecia - CCCA מועברת בין בני המשפחה, מה שמלמד על חשיבותם של פקטורים גנטיים בגרימת המחלה.

 

פרופ שפרכר מסביר "לעיצוב תסרוקות  שכולל החלקות רבות, משיכת השיער בחוזקה לאחור ועוד טיפולים רבים ואינטנסיביים תיתכן השפעה ישירה וקבועה על צמיחתו של השיער אצל אנשים בעלי נטייה גנטית מסויימת . למרות ש השיער שלנו אינו איבר חיוני, הוא משחק תפקיד מרכזי בחיינו האישיים והחברתיים. התקרחות, במיוחד כאשר היא בלתי הפיכה כמו ב-CCCA, יכולה להיתפס כאירוע חיים בעל השלכות שליליות רבות".

 

 

להודעה >>

 

   

מאת המרכז הרפואי תל-אביב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007