הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ממתיקים מלאכותיים מגבירים את הסיכון לשבץ ומחלות לב
17.2.19

צריכת משקאות עם ממתיקים מלאכותיים מגבירה את הסיכון למחלות קרדיווסקולאריות, כך מצא מחקר תצפית שפורסם בכתב העת Stroke.

 

כחלק מה- Women's Health Initiative, נשאלו 80,000 נשים בגילאים 50-79 בנוגע לצריכת משקאות ממותקים במהלך שלושת החודשים האחרונים. אחר הנשים נערך מעקב במשך 12 שנים בממוצע.

 

לאחר תקנון למשתנים מתערבים, מצאו החוקרים כי צריכה של שני משקאות מומתקים מלאכותית ומעלה ביום, הגבירה את הסיכון לשבץ איסכמי (hazard ratio, 1.31), מחלת לב כלילית (HR, 1.29) ומוות מכל סיבה (HR, 1.16), זאת בהשוואה לצריכה של פחות ממשקה אחד כזה בשבוע. הממצאים נותרו מובהקים סטטיסטית גם כאשר לא נכללו במחקר נשים עם מחלה קרדיווסקולארית או סוכרת.

 

 

 לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007