הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בעיות שינה נפוצות פי שתיים בקרב ילדים אוטיסטים
12.2.19

ילדים עם אוטיזם – וילדים עם עיכוב התפתחותי בעל מאפיינים אוטיסטיים – מציגים סיכוי גבוה פי שתיים לסבול מבעיות שינה, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

במחקר השתתפו כ- 2000 ילדים בגילאים 2-5 שנים עם הפרעות על הספקטרום האוטיסטי או ילדים שסווגו לאחת מתוך שלוש קבוצות ביקורת: עיכוב התפתחותי עם מאפיינים אוטיסטיים (אך לא אוטיזם), עיכוב התפתחותי ללא מאפיינים אוטיסטיים, וכלל האוכלוסייה. המטפלים מילאו שאלונים בנוגע להרגלי השינה של הילדים.

 

השכיחות של בעיות שינה הייתה 47% בקרב ילדים עם אוטיזם, 57% בקרב ילדים עם עיכוב התפתחותי בעל מאפיינים אוטיסטיים, 29% בקרב ילדים עם עיכוב התפתחותי ללא מאפיינים אוטיסטיים ו- 25% בקרב ילדים מכלל האוכלוסייה.

 

"יש לדון עם המטפלים בילדים אוטיסטיים או בעלי עיכוב התפתחותי בנוגע לאיכות והרגלי השינה שלהם", סיכמו החוקרים.

 


 לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007