הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סטטינים מפחיתים את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים בקרב מבוגרים, אך יתרונותיהם למניעה ראשונית עדיין
7.2.19

טיפול בסטטינים מפחית את הסיכון לאירועים וסקולאריים בקרב מבוגרים מעל לגיל 70, אלו מסקנותיה של מטה אנליזה שפורסמה ב- The Lancet. אף על פי כן, עושה רושם כי היתרונות נצפים אך ורק בקרב הללו עם היסטוריה של מחלות וסקולאריות.

 

החוקרים ניתחו מידע שעלה מ- 28 מחקרים אקראיים שהשוו טיפול בסטטינים מול אי טיפול או השוו משטר טיפול אינטנסיבי עם משטר טיפול סטנדרטי. מעל ל- 185,000 נבדקים נכללו בניתוח, מתוכם, 15% היו בגילאים 71-75 ו- 8% מעל לגיל 75.

 

לאורך 5 שנות המעקב, טיפול בסטטינים או טיפול אינטנסיבי נמצאו כמפחתים באופן מובהק סטטיסטית את הסיכון לאירועים וסקולאריים משמעותיים בקרב כל קבוצות הגיל – סה"כ, נצפתה ירידה של 21% בסיכון עבור כל הפחתה של 1-mmol/L (39-mg/dL) ברמות ה- LDL cholesterol. אף על פי כן, לאחר ריבוד להיסטוריה של מחלות וסקולאריות, היתרונות המובהקים שנצפו בקרב נבדקים מגיל 71 ומעלה הוגבלו לאנשים עם היסטוריה של תחלואה וסקולארית.

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007