הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זריקת אחריות
5.2.19

לפני ארבעה ימים נכנס לתוקפו חוק האפיפן שיזם חבר הכנסת יהודה גליק שקובע כי בכל מוסד חינוכי – גני ילדים, צהרונים ובתי ספר – יהיו מזרקי אפיפן שיכולים להציל חיים של ילדים בהתקף אלרגיה. אולם למרות שהחוק נכנס כבר לתוקפו, בבתי ספר רבים לא יודעים היכן ומאיזה תקציב לרכוש את המזרקים, ומשרד הבריאות לא תיקן את התקנות כפי שנדרש לעשות לאחר חקיקת החוק.

 

החוק שחוקק ביולי האחרון קובע כי כל מוסד חינוכי יחזיק במקום מרכזי ונגיש מזרק אפיפן אחד לפחות, ידאג לתקינותו ולהחלפתו באופן מיידי אם הדבר נדרש, ויציב שלט המפנה למכשיר, והכל לפי הוראות שיקבע שר הבריאות. אולם למרות שהחוק נכנס לתוקפו בתחילת החודש, טרם הופצו הוראות והנחיות לבתי הספר.

 

עוד קובע החוק, כי רוקח בבית מרקחת ורוקח אחראי בבית מסחר לתרופות רשאים לשווק מזרקי אפיפן גם בלא מרשם, ובלבד שהאחראי במוסד הלימוד חתם בפניהם על הצהרה - אולם לא ברור מאיזה תקציב מנהל המוסד החינוכי אמור לרכוש את המזרקים הללו. "החוק לא מפרט מי מתקצב את הרכישה או מי אמור לרכוש את המזרקים", התלונן אחד ממנהלי בתי הספר, "אין תקנות, אין נהלים ואין הנחיות של הגורם הממשלתי האמון כדי שניתן יהיה ליישם את החוק. באופן עקרוני, כבר כמה ימים אני עובר על החוק כמו עבריין".

 


לידיעה בידיעות אחרונות >>

 

 

מאת רותם אליזרע

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007