הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"משרד הבריאות גרם לאובדן של 800 מיטות סיעודיות"
3.2.19

איגוד בתי האבות מאשים את מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי הוא פועל בניגוד למדיניותו המוצהרת, וגורם לצמצום מספר המיטות הסיעודיות. במכתב ששלח יו"ר איגוד בתי האבות והדיור המוגן רוני עוזרי לסגן שר הבריאות יעקב

ליצמן, תולה עוזרי את המחסור במיטות לטיפול המשכי בתעריפים הנמוכים שמשלם המשרד למוסדות האשפוז. לדבריו, תעריפים אלה גרמו לסגירת יותר מעשרה מוסדות בשנתיים האחרונות, ולאובדן של קרוב ל־800 מיטות ‑ 4% ממקומות האשפוז הסיעודי.
 
עוזרי הגיב לדברים שאמר בר סימן טוב בשבוע שעבר בכנס לחיזוק הרפואה הפנימית. בר סימן טוב הבטיח להוסיף לבתי החולים מיטות לטיפול המשכי כדי לפנות מיטות במחלקות הפנימיות. לדבריו, "בכל מחלקה פנימית שוכבים 20%‑30% חולים שצריכים לעבור למוסדות גריאטריה ולשיקום. אנחנו עובדים קשה על פתיחת 600 מיטות באשפוז המשכי, ומשקיעים השנה 200 מיליון שקל באשפוז ביתי. ב־2020 נעלה את הסכום ל־300 מיליון שקל".

באותו כנס לקח ליצמן אחריות אישית למשבר המחלקות הפנימיות והודה שיש משבר גדול בכל המערכת. הוא סיפר כי "בהסכם עם האוצר קיבלנו אלף מיטות על פני חמש שנים. עכשיו תגידו לי למי לתת. אם אבחר שוב לסגן שר הבריאות אחרי הבחירות אני מתכוון להוסיף להסכם הקואליציונני נושאים מתחום הבריאות. יש בעיה. אני אשם בזה. אשתדל לתקן".
 


לידיעה בכלכליסט >>

 

 

מאת שחר אילן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007