הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הרופא הישראלי: גבר מהמרכז שמרוויח 10,000 שקל יותר מהרופאה שלצדו
31.1.19

בישראל עובדים כיום יותר מ–25 אלף רופאים. היכן הם גרים ועובדים? כמה מהם מומחים בתחומם? מהו שכרם הממוצע ומאילו משתנים הוא מושפע? תשובות לשאלות אלה על מאפייני כוח האדם הרפואי בישראל פירסם אתמול המינהל לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, כחלק מהדו"ח השנתי בנושא האי־שוויון במערכת הבריאות וההתמודדות עמו.

 

המקצוע גברי, אבל יש יותר סטודנטיות

הבדיקה של משרד הבריאות נערכה על פני שלוש נקודות זמן בין 2008 ל–2015. לפי הדו"ח, שישה מכל עשרה רופאים בישראל הם גברים (59%). בשנים האחרונות יש רוב לנשים (55%) בקרב הסטודנטים שלומדים רפואה בישראל — אך מגמה זו הפוכה למתרחש בקרב הסטודנטים הישראלים שלומדים רפואה בחו"ל, שם הנשים הן רק שליש. באחרונה הודיע משרד הבריאות על הטלת מגבלות והקשחת קריטריונים בכל הנוגע לרישוי רופאים שלמדו בחו"ל, בדגש על מדינות מזרח אירופה, וייתכן שתהיה לכך השפעה על החלוקה המגדרית בכוח האדם הרפואי בישראל בעתיד.

המשרד זיהה גם מגמה של הזדקנות בקרב הרופאים: שיעור הרופאים בגילי הביניים (45–64) ירד ב–8% בין 2008 ל–2015, בעוד שיעור הרופאים שגילם 65 ומעלה צמח מ–9.7% ל–15.2%. בנוסף, בשנים שנבדקו נמצא כי 3,246 רופאים ישראלים חיים בחו"ל — כ–13% מסך הרופאים הפעילים בישראל.

 

לידיעה בדה מרקר >>

 

 

מאת רוני לינדר 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007