הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול אינטנסיבי להורדת לחץ הדם מונע פגיעה קוגניטיבית
31.1.19

טיפול אינטנסיבי להורדת לחץ הדם אינו מונע דמנציה אך מפחית את הסיכון לפגיעה קוגניטיבית (גורם מקדים לדמנציה) בקרב מבוגרים – כך מצא ניתוח של המחקר SPRINT שפורסם בכתב העת JAMA.

 

מעל ל- 9000 מבוגרים מגיל 50 ומעלה ועם לחץ דם סיסטולי של 130-150 מ"מ/כספית וסיכון קרדיווסקולארי גבוה, אך ללא סוכרת, דמנציה או היסטוריה של שבץ, חולקו באופן אקראי לקבלת טיפול אינטנסיבי להורדת לחץ דם (ל"ד מטרה - <120 mm Hg) או לטיפול הסטנדרטי (מטרה - <140 mm Hg). חציון הטיפול היה שלוש שנים, ומעקב קוגניטיבי נערך למשך 5 שנים.

 

מטרת המחקר העיקרית – דמנציה, אירעה בשיעור דומה בקרב שתי הקבוצות. אף על פי כן, פגיעה קוגניטיבית קלה אירעה בשיעור נמוך באופן מובהק סטטיסטית בקרב קבוצת המחקר – 14.6 מול 18.3 אירועים פר 1000 שנות אדם.

 

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007