הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם אופי המיקרוביום של הלשון יכול לסייע לאבחן סרטן בלבלב?
31.1.19

צוות החוקרים מאוניברסיטת Zhejiang שבסין ניסה לבחון כיצד המיקרוביום של הלשון עשוי לסייע ככלי דיאגנוסטי לאבחנת סרטן הלבלב.

 

ממצאי המחקר שפורסם ב- Journal of Oral Microbiology מעידים על הבדלים באוכלוסיות החיידקים על לשונם של אנשים בריאים ושל החולים בשלבים מוקדמים של סרטן הלבלב. במחקר השתתפו 30 אנשים שאובחנו כלוקים בסרטן הלבלב בשלב מוקדם ו- 25 אנשים בריאים שהיוו את קבוצת הביקורת. טכניקות לריצוף גנטי נערכו על הדגימות שניטלו מחיפוי הלשון של הנבדקים, בעקבות הניתוח נמצא כי חולים בסרטן הלבלב מדגימים שונות משמעותית במיקרוביוטה של הלשון ובאופן ספציפי, החולים הדגימו רמות נמוכות של חיידקים מסוג Haemophilus ו- Porphyromonas, אך רמות גבוהות של של Leptotrichia ו- Fusobacterium.

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007