הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הערכת התנועתיות מנבאת את ההתפתחות הנוירולוגית בקרב תינוקות שנחשפו לזיקה טרם לידתם
31.1.19

חשיפה טרם הלידה לנגיף הזיקה עשויה לגרום ל- microcephaly ולסיבוכים נוירולוגיים, כולל הפרעה תנועתית. החוקרים מברזיל ניסו להעריך את ההתנהגות המוטורית באמצעות general movement assessment (GMA) שנערך על ידי תיעוד וידאו בקרב 111 תינוקות בגילאים 3-5 חודשים שאימם לקתה בתחלואה שכללה חום גבוה ופריחה במהלך אפידמיית הזיקה. 35 מהללו נולדו עם microcephaly. 56 נולדו ללא microcephaly לאמהות עם זיהום שאושר בנגיף הזיקה, החוקרים אף העריכו את ההתפתחות הנוירולוגית בגיל שנה. התוצאות הושוו עם אלו של 333 תינוקות בריאים שהיוו את קבוצת הביקורת.

 

  • תנועות עצבניות – בדיקת ה- GMA הדגימה ממצאים נורמאליים בקרב 333 התינוקות שהיוו את קבוצת הביקורת, בקרב התינוקות שנולדו עם microcephaly ובקרב 64 מתוך 76 התינוקות ללא microcephaly.
  • תנועות אב-נורמאליות היו נפוצות יותר כאשר הזיהום בזיקה אירע בטרימסטר הראשון.
  • תנועות אב-נורמאליות או היעדר תנועות עצבניות נצפו בקרב 16% מהתינוקות שנחשפו לזיקה בעודם ברחם.
  • מרבית התינוקות שנחשפו לזיקה (82%) הדגימו תנועתיות נורמאלית בגיל שנה. תינוקות שהדגימו תנועתיות תקינה בגיל שנה אף הדגימו תנועתיות תקינה בגיל 14 שבועות בממוצע.
  • בדיקת ה- GMA בגיל 14 שבועות הדגימה רגישות של 70% וסגוליות של 96% וסה"כ דיוק של 91% לניבוי התפתחות נוירולוגית נורמאלית בגיל שנה.

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007