הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סיכון מוגבר לדלקות בלבלב בקרב חולי IBD צעירים המטופלים ב- Azathioprine
29.1.19

טיפול ב- Azathioprine מגביר את הסיכון ל- pancreatitis בקרב צעירים החולים ב- inflammatory bowel disease, הממצאים עולים בקנה אחד עם אלו של מחקרים שנערכו בקרב מטופלים מבוגרים, כך מפרסם ה- Lancet Child & Adolescent Health.

 

על בסיס רשומות בריאות לאומיות מדנמרק ושווייץ, זיהו החוקרים 8700 ילדים החולים ב- IBS. השנה שלאחר תחילת הטיפול ב- azathioprine השוותה עם שנים בהם לא ניתנו מרשמים ל- thiopurines.

 

במהלך 90 הימים הראשונים שלאחר תחילת הטיפול ב- azathioprine נצפה שיעור היארעות גבוה של pancreatitis חריפה (1.2% מול 0.2% בקרב נבדקים לא מטופלים). פרק הזמן החציוני עד היארעות ה- pancreatitis היה 23 ימים בקרב המטופלים ב- azathioprine.

 

החוקרים סיכמו: "הסיכון המוגבר שנצפה זמן קצר לאחר תחילת הטיפול תומך בצורך בניטור הדוק לאורך תקופה זו."

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007