הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא גורם סיכון חדש לבריאות נפשית לקויה
27.1.19

המחקר שפורסם בכתב העת JAMA Psychiatry מצא כי אנשים שנחשפו לרמות גבוהות של עופרת בילדותם אף הדגימו סבירות גבוהה יותר לחוות בעיות מנטאליות בהגיעם לגיל 38 שנים. אנשים אלו אף נמצאו בסיכון מוגבר לפתח דפוסי אישיות שליליים כגון נוירוטיות.

 

במסגרת המחקר נבדקו 1037 אנשים שנולדו בין השנים 1972-1973 בניו-זילנד. אחת המדינות המוסיפות את ריכוזי העופרת הגבוהים ביותר לבנזין. 579 ילדים עברו בדיקות דם למדידת רמת העופרת בהיותם בני 11. 94% מאותם ילדים הדגימו רמות הגבוהות מ- 5 ug/dL.

 

כמו כן הוערך מצבם המנטאלי של הנבדקים (צריכת אלכוהול, קנביס, סמים, דיכאון, חרדה, פוביות, הפרעות אובססיביות,mania  וסכיזופרניה). נמצא כי חשיפה לעופרת בגיל הילדות השפיעה לרעה על הבריאות המנטאלית עשורים לאחר מכן, סיכמו החוקרים.

 

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007