הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שיעורי התמותה כתוצאה מנזקי טיפולים רפואיים מצויים בירידה מתמדת
24.1.19

שיעורי התמותה הנובעים מנזקי טיפול רפואי מצויים בירידה מתמדת מאז שנת 1990, כך על פי מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

על בסיס ניתוח רשומות התמותה בארה"ב, עקבו החוקרים אחר מקרי מוות ותופעות לא רצויות שנבעו מטיפולים רפואיים שניתנו בין השנים 1990-2016.

 

לאורך תקופה זו, שיעורי התמותה על פי גיל שנבעו מתוצאות לא רצויות של טיפולים רפואיים פחתו מ- 1.46 ל- 1.15 פר אוכלוסייה של 100,000 איש. הסיכוי למוות עקב טיפול רפואי היה גבוה פי 20 בקרב אנשים מגיל 70 ומעלה, בהשוואה לאנשים בגילאים 15-49. תת הסוג הנפוץ ביותר של תופעות בלתי רצויות אירע לאחר טיפול כירורגי וסביב תקופת הטיפול.

 

 

לידיעה >>


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007