הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם כלי דם דולפים עשויים לעודד את התפתחות מחלת האלצהיימר?
22.1.19

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת דרום קליפורניה ופורסם בכתב העת Nature Medicine מגלה כי כלי דם דולפים במוח עשויים לעודד התפתחות של אלצהיימר.

 

המחקר שארך חמש שנים וכלל 161 מבוגרים גילה כי האנשים שהדגימו את בעיות הזיכרון הקשות ביותר אף הדגימו כלי דם דולפים, זאת ללא קשר להמצאות החלבונים amyloid ו- tau הידועים כקשורים למחלת האלצהיימר.

 

במוחות מבוגרים מסוימים הסבירו החוקרים, הצומת בין התאים מאבדת את עמידותה ובכך נפגע ה- blood-brain barrier, מחסום האמור למנוע חדירת חומרים. כתוצאה, כלי הדם מתחילים לדלוף ונפגעת אספקת החומרים המזינים וזרימת הדם לנוירונים. כמו כן עשוי הדבר לתרום לחדירתם של חלבונים רעילים.

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007