הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם אופיאטים גורמים ל- Gastroschisis?
22.1.19

השכיחות של gastroschisis, פגם מולד המתבטא בהמצאות לולאות מעי מחוץ לגוף התינוק, גבוהה יותר באזורים המדווחים על שיעורים גבוהים של מרשמים לאופיאטים, אלו ממצאיו של מחקר שפורסם ב- MMWR.

 

החוקרים סקרו היארעות מומים מולדים ב- 20 מדינות. בין שתי תקופות – 2006-2010 ו- 2011-2015, עלתה במעט שכיחות ההופעה של gastroschisis, מ- 4.2 ל- 4.5 מקרים פר 10,000 לידות חיות.

 

אזורים שדיווחו על שיעורים גבוהים ובינוניים של מרשמים לאופיאטים אף הדגימו המצאות גבוהה יותר (מובהק סטטיסטית) של gastroschisis בהשוואה לאזורים שדיווחו על שיעורים נמוכים (בהתאמה, 5.1, 4.6, ו- 3.2 מקרים פר 10,000 לידות חיות).

 

החוקרים ציינו כי הממצאים תומכים בתוצאותיו של מחקר מקרה-ביקורת שמצא קשר בין gastroschisis ובין דיווח עצמי על שימוש באופיאטים במהלך הטרימסטר הראשון להיריון.

.

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007