הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההשפעות לטווח הארוך של אסטרטגיות שמרניות לעירוי דם, בקרב חולים מאושפזים עם אנמיה מתונה
15.1.19

בין השנים 2010-2014, שיעור גבוה יותר של מטופלים שוחרר מבית החולים עם אנמיה בינונית, אך שכיחות האשפוזים החוזרים והתמותה בתוך שישה חודשים פחתו.

 

מחקרים קליניים הדגימו כי הימנעות ממתן עירוי דם לחולים עם אנמיה בינונית (hemoglobin, 7–10 g/dL), הינה בטוחה עבור מספר תתי קבוצות של חולים מאושפזים. במסגרת מחקר הקוהורט הפרוספקטיבי הנוכחי שכלל 445,000 חולים ומעל ל- 800,000 שחרורים מבית החולים לאורך חמש שנים (2010-2014), העריכו החוקרים את ההשפעות לטווח הארוך של הגבלת מתן עירויי דם לאנמיה וסובלנות לרמות נמוכות של המוגלובין.

 

לאחר תקנון למחלות רקע רלוונטיות, השכיחות של אנמיה בינונית בקרב חולים ששוחררו מבתי החולים גדלה מ- 20% בשנת 2010 ל- 25% בשנת 2014, שיעור המבטא הפחתה בעירויי הדם שניתנו במהלך האשפוז. בקרב כ- 120,000 המטופלים ששוחררו עם אנמיה בינונית, שיעור ההחלמה מאנמיה שישה חודשים לאחר השחרור מבית החולים פחת לאורך תקופת המחקר (66% בשנת 2010 מול 58% בשנת 2014). למרות נתון זה השלכות אחרות השתפרו לאחר שישה חודשים כולל שיעור העירויים שניתן לאחר השחרור הביתה, אשפוזים חוזרים ותמותה.

 

 

לידיעה 1>>


לידיעה 2>>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007