הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם רימונים יעמדו בבסיסו של טיפול חדש ל- IBD?
15.1.19

Urolithin, מרכיב ברימונים ומקבילו הסינטטי עשויים לסייע לטיפול ב- inflammatory bowel disease, אלו ממצאיו של מחקר חדש.

 

החוקרים זיהו מרכיב טבעי העשוי לשפר את הטיפול ב- IBD. המרכיב המכונה urolithin A (UroA) הוא מטבוליט המופק כתוצאה מאינטראקציות של חיידקי המעי ו- polyphhenols מסוימים המצויים ברימונים כמו גם בפירות אחדים אחרים – בעיקר גרגרי יער.

 

באופן ספציפי - ellagic acid המצויה ברימונים וגרגרים מגיבה עם Bifidobacterium pseudocatenulatum במעי וכתוצאה משתחרר UroA. לתרכובת קיימת מקבילה סינטטית לה השפעה דומה במקרי IBD.

 

החוקרים התבססו על מודל עכבר על מנת לבדוק כיצד שתי התרכובות עשויות לסייע ל- IBD. הם מצאו הפחתה בדלקת במעי כאשר התרכובות מהוות גורם "מגשר" בין התאים ויוצרות ציפוי למעיים.

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007