הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סטטינים מפחיתים את הסיכון ל- Diabetic Retinopathy
15.1.19

טיפול בסטטינים מפחית את הסיכון ל- retinopathy בקרב החולים בסוכרת סוג 2 ו- dyslipidemia, אלו מסקנותיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Ophthalmology.

 

בהתבסס על מסד נתונים מטייוואן השוו החוקרים כ- 19,000 מבוגרים עם סוכרת סוג 2 ו- dyslipidemia שטופלו בסטטינים עם 19,000 איש שלא קיבלו טיפול להורדת רמת השומנים בדם.

 

לאורך מעקב של 7.5 שנים בממוצע, אובחנה diabetic retinopathy בשכיחות נמוכה באופן מובהק בקרב המטופלים בסטטינים (10.6% מול 12.0%). ההפחתה המובהקת סטטיסטית בסיכון נצפתה הן עבור proliferative והן עבור nonproliferative retinopathy, כמו גם עבור macular edema.

 

Retinopathy המאיימת על הראיה ודורשת טיפול כירורגי הייתה אף היא שכיחה פחות בקרב המטופלים בסטטינים.

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007