הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול הורמונאלי פומי מגביר את הסיכון ל- venous thromboembolism
13.1.19

טיפול הורמונאלי פומי מגביר באופן מובהק את הסיכון ל- venous thromboembolism (VTE) בעוד שטיפול מלעורי אינו קשור עם אותו סיכון, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר הבריטי הושוו 80,000 נשים לאחר אירוע ראשון של VTE בין השנים 1998-2017, עם 390,000 נשים ללא VTE שהיוו את קבוצת הביקורת. כ- 7.2% מהנבדקות בקבוצת המחקר ו- 5.5% מהנבדקות בקבוצת הביקורת קיבלו טיפול הורמונאלי במהלך 90 הימים טרם היארעות ה- VTE.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא כי טיפול פומי ב- estrogen בלבד קשור עם סיכון מוגבר ל- VTE (odds ratio, 1.4), כמו גם טיפול פומי ב- estrogen ו- progestogen (OR, 1.7). עבור האחרון, טיפול ב- conjugated equine estrogen ו- medroxyprogesterone acetate היה קשור עם הסיכון הגבוה ביותר (OR, 2.1).

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007