הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מהן ההשלכות של הפסקת תוספת הפלואוריד למי השתייה?
8.1.19

בארה"ב, מרבית המדינות נוהגות להוסיף למי הברז פלואוריד למניעת עששת השיניים. אף על פי כן, לאור החששות כי מים מופלרים עשויים להגביר את הסיכון לתחלואה, עיר הבירה של אלסקה, הפסיקה בשנת 2007 את הנוהג. מה היו ההשלכות?

 

צוות החוקרים בחן את רשומות בריאות השן של ילדים ומתבגרים מהאזור שפנו לקבלת טיפול שיניים לאורך השנים 2003-2012. בשנת 2003, שהוגדרה כשנה בה הוספה למי הברז כמות אופטימאלית של פלואוריד, 853 ילדים ומתבגרים עד גיל 18 שנים פנו לקבלת טיפולי שיניים. מידע זה הושווה למידע שנאסף על כ- 1,052 ילדים ומתבגרים שקיבלו טיפולי שיניים בשנת 2015, 5 שנים לאחר שהופסקה הוספת הפלואוריד למי השתייה.

 

החוקרים מצאו כי השיעור הממוצע של פרוצדורות דנטאליות בקרב קבוצת הגיל 0-18 שנים היה גבוה הרבה יותר בשנת 2012 בהשוואה ל- 2003, טרם הפסקת הוספת הפלואור למי השתייה. ובאופן ספציפי הסיכוי כי ילד יזדקק לטיפול שיניים היה נמוך ב- 25.2% בשנת 2003 בהשוואה לשנת 2012.

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007