הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"ביופסיה נוזלית" יעילה יותר לאיתור סרטן בשלבים מוקדמים
8.1.19

"ביופסיה נוזלית" היא בדיקת דם העשויה לאתר סרטן בשלבים מוקדמים באמצעות זיהויים של תאי גידול או תאים חסרי DNA ממקור סרטני אשר חדרו למחזור הדם. בדיקת ה- DNA של מוטציות נפוצות או ממאירות עשויה להניב תוצאות false-positive ולכן ניסו החוקרים לבחון – לא את מבנה ה- DNA (כלומר מוטציות) – אלא את הדפוס הגנטי המופעל או מושתק (methylation).

 

הטכנולוגיה מסוגלת לזהות בדייקנות דפוסי מתילציה בריכוזים נמוכים במיוחד של DNA סרטני, כמו גם להשוות דפוסי מתילציה של DNA גידולי המצוי במחזור הדם עם דפוסי המתילציה של רקמת הגידול המקורית באותו המטופל. שבע מחלות ממאירות שונות נבדקו ונמצא כי לכל אחת דפוסי מתילציה ייחודיים. לאחר מכן נבחנה הטכנולוגיה בקרב 199 נבדקים חולי סרטן ו- 62 אנשים בריאים. דיוק הבדיקה היה גבוה מאוד, אפילו בקרב נבדקים עם סרטן בשלבים מוקדמים.

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007