הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סמנים דלקתיים קשורים עם סיכון להיארעות סוגים מסוימים של סרטן הריאות:
6.1.19

עלייה ברמות הסמן high-sensitivity C-reactive protein (hsCRP) קשורה עם סיכון להיארעות סוגים מסוימים של סרטן הריאות בקרב מעשנים בהווה ובעבר, אלו ממצאיו של מחקר בין לאומי שפורסם ב- BMJ.

 

החוקרים השוו 5300 מקרים של סרטן הריאה עם 5300 מקרי ביקורת. כמחצית מהזוגות עישנו בהווה והאחרים עישנו בעבר או לא עישנו מעולם. דגימות דם קפואות שניטלו שבע שנים לפני כן, שימשו להערכת רמות ה- hsCRP.

 

רמות גבוהות של hsCRP נמצאו קשורות עם עלייה מובהקת סטטיסטית בסיכון לסרטן הריאות בקרב מעשנים בהווה ובעבר, אך לא בקרב לא מעשנים. העלייה בסיכון נצפתה עבור squamous cell cancers אך לא עבור lung adenocarcinoma.

 

הקשר החזק ביותר נצפה בקרב אנשים שאובחנו בתוך שנתיים מעת בדיקת הדם.

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007