הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם יש תועלת בשימוש בממתיקים מלאכותיים?
6.1.19

ממתיקים ללא סוכר אינם מדגימים כל תועלת רלוונטית מבחינה סטטיסטית או קלינית עבור מרבית מדדי הבריאות הכללית, אלו מסקנותיה של systematic review שפורסמה ב- BMJ.

 

הסקירה, שנערכה על מנת לסייע ל- World Health Organization להרכיב קווים מנחים לשימוש בחומרים הללו, כללה 56 מחקרים שנערכו בקרב אנשים בריאים, חלקם בעלי עודף משקל או השמנה.

 

החוקרים מצאו כי בהשוואה לסוכר או פלסבו, ממתיקים מלאכותיים אינם מועילים לירידה במשקל בקרב מבוגרים. הראיות ששימשו להשוואות הללו הוגדרו כבעלות "ודאות נמוכה" – וכך גם היה עבור מדדים אחרים, כולל שליטה על רמות הסוכר ולחץ הדם.

 

מנגד דיווחו החוקרים כי המחקרים הזמינים בנושא התבססו על מדגמים קטנים ומעקב קצר, כמו כן מספר מחקרים דיווחו על מידע חלקי בלבד.

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007