הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם אכן קיים קשר בין טיפול בנוגדי דיכאון ושברים בירך?
6.1.19

מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Psychiatry, מעלה ספקות בנוגע לקיומו של קשר בין טיפול בנוגדי דיכאון ושברים בירך בקרב מטופלים מבוגרים.

 

בהתבסס על מסד נתונים משוודיה, השוו החוקרים 200,000 מבוגרים מגיל 65 ומעלה שהחלו לקבל טיפול בנוגדי דיכאון בין השנים 2006 ו- 2011, עם 200,000 מבוגרים שלא טופלו בנוגדי דיכאון. במהלך השנה שקדמה ובמהלך השנה שלאחר תחילת הטיפול, נמצא כי מבוגרים שטופלו בנוגדי דיכאון הדגימו שיעור גבוה פי 3 של שברים בירך (12,800 מול 4,800). אף על פי כן, העלייה בסיכון הייתה דומה בשנה שלפני ובשנה שאחרי תחילת הטיפול – ולמעשה הגיע לשיא במהלך 16-30 הימים שלפני תחילת הטיפול (odds ratio, 5.8).

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007