הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 6.1.19

 

 

פרסום מחירון תרופות מרשם
להלן מחירון תרופות מרשם.
הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות לשנת 2019 הגישה את המלצותיה לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן
הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות לשנת 2019 ממליצה על הכנסת 107 תרופות וטכנולוגיות, בהם טיפולים עבור כ-70 אלף איש ובדיקות לאוכלוסיות רחבות, וזאת בעלות כוללת של 460 מיליון ₪ משנת 2019.
סמנים דלקתיים קשורים עם סיכון להיארעות סוגים מסוימים של סרטן הריאות:
עלייה ברמות הסמן high-sensitivity C-reactive protein (hsCRP) קשורה עם סיכון להיארעות סוגים מסוימים של סרטן הריאות בקרב מעשנים בהווה ובעבר, אלו ממצאיו של מחקר בין לאומי שפורסם ב- BMJ.
נמצא קשר בין גלי חום וסרטן השד:
vasomotor symptoms (VMS) קשורים עם עלייה בסיכון להיארעות סרטן השד, כך על פי מחקר מה- Women's Health Initiative שפורסם בכתב העת Menopause.
האם יש תועלת בשימוש בממתיקים מלאכותיים?
ממתיקים ללא סוכר אינם מדגימים כל תועלת רלוונטית מבחינה סטטיסטית או קלינית עבור מרבית מדדי הבריאות הכללית, אלו מסקנותיה של systematic review שפורסמה ב- BMJ.
האם אכן קיים קשר בין טיפול בנוגדי דיכאון ושברים בירך?
מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Psychiatry, מעלה ספקות בנוגע לקיומו של קשר בין טיפול בנוגדי דיכאון ושברים בירך בקרב מטופלים מבוגרים.
רמות הכולסטרול עשויות להאמיר לאחר חגי חג המולד:
מחקר חדש מציע כי רמות ה- LDL עשויות לעלות בחודשים דצמבר וינואר, כך מפרסם כתב העת Atheroscerlosis.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007