הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת משקאות ממותקים מגבירה את הסיכון למחלת כליות כרונית
1.1.19

צריכה גבוהה של משקאות ממותקים – משקאות פירות, משקאות תוססים ומשקאות לא תוססים, מגבירה את הסבירות להתפתחות chronic kidney disease (CKD), כך מצא מחקר שנערך בקרב מבוגרים ממוצא אפרו-אמריקאי ממיסיסיפי. הנתונים שפורסמו בכתב העת Clinical Journal of the American Society of Nephrology (CJASN), תורמים לגוף הראיות ההולך וגדל אשר מצביע על ההשפעות הבריאותיות השליליות הנלוות לצריכת משקאות ממותקים.

 

במסגרת המחקר נבדקה באמצעות שאלונים צריכת המשקאות בקרב 3003 נבדקים. 185 (6%) פיתחו CKD לאורך חציון מעקב של 8 שנים. לאחר תקנון למשתנים מתערבים, נמצא כי דפוס צריכת משקאות הכולל משקאות ממותקים, קשור עם סיכון מוגבר להתפתחות CKD. הנבדקים שהדגימו את רמת הצריכה הגבוהה ביותר אף הציגו סבירות גבוהה ב- 61% לפתח CKD בהשוואה לנבדקים שדיווחו על הצריכה הנמוכה ביותר.

 

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007